FireBOX

FireBOX

5695,00€
(bez 23% podatku)
Łączony filtr wstępny z systemem gaśniczym. W wyjątkowych, bardzo rzadkich przypadkach, gdy do jednostki wyciągowej dostanie się rozżarzona iskra, istnieje możliwość zapalenia się filtra. Płomień może poczynić ogromne szkody wewnątrz jednostki filtrującej. Występuje także ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru poza jednostkę filtrującą. W czynnościach grawerskich, przy których stwierdzono ryzyko wystąpienia płomienia, rozsądnym krokiem jest zastosowanie dodatkowej ochrony w postaci komory paleniskowej. Działanie: Aktywna wężownica systemu wyciągowego zwolni proszek gaśniczy w przypadku, gdy temperatura na jej powierzchni przekroczy 63°C.

Jak działa system gaśniczy? Na system gaśniczy o mechanizmie rozpraszającym składa się opatentowana wężownica zbudowana ze specjalnego tworzywa sztucznego, oplatająca dookoła pokrywę wewnątrz obudowy filtra. Jej zadaniem jest rozpylenie środka spowalniającego reakcję w przypadku zaistnienia płomienia, co za tym idzie – ochrona sąsiadujących jednostek, w tym lasera i głównej jednostki ekstrakcyjnej.

Wężownica:

Jej zadaniem jest uwolnienie środka gaśniczego w momencie, gdy płomień stopi rurkę będącą swego rodzaju indykatorem. Gdy środek gaśniczy zostanie uwolniony, wyłącznik ciśnieniowy dezaktywuje stycznik przełączający zasilanie.

Czujnik temperatury:

Czujnik temperatury stanowi kolejny sposób kontrolowania jednostki. Jest zainstalowany w miejscu przepływu powietrza. Czujnik poprzez metodę odczytu temperatury przepływu powietrza - w przypadku zaistnienia pożaru- uaktywnia mechanizm cofania strumienia odizolowując tym samym płomień od powierzchni filtra.

Przykład działania:

W przypadku zaistnienia płomienia oraz jego przedostania się do orurowania prowadzącego do jednostki ekstrakcyjnej, czujnik wykryje wzrost temperatury i zablokuje działanie stycznika, który z kolei wyłączy zasilanie i unieruchomi system filtrujący.

Laser Companion

Gama urządzeń Laser Companion została zaprojektowana tak, aby móc umieszczać na ich szczycie dowolny system laserowy, tworząc w ten sposób podwójne stanowisko pracy.