TECHNOLOGIA FILTRÓW

Image

Filtry wstępne

Filtr wstępny został zaprojektowany jako bariera, aby wychwytywać większe cząsteczki i pyły, chroniąc filtr HEPA przed przedwczesnym zablokowaniem. BOFA oferuje szereg filtrów wstępnych, wszystkie zaprojektowane do różnych zastosowań i procesów, w zależności od ilości usuwanego pyłu.
Wydajność filtra wstępnego jest bezpośrednio związana z żywotnością HEPA, ponieważ im więcej cząstek jest w nim wychwytywanych, tym mniej może przejść i przedwcześnie zablokować HEPA.

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Arresting)

Filtry HEPA stosowane przez BOFA posiadają bardzo ciasny splot. Wytwarza się je głównie w wyspecjalizowanych firmach, gdzie produkuje się je przy użyciu najnowocześniejszych metod i poddaje restrykcyjnym testom.
Mikrofiltry BOFA ADVANTAGE są umieszczone w systemie w taki sposób, że wszystkie cząstki zostają nie tylko wychwytywane, ale również zatrzymywane w urządzeniu. Nie dzieje się tak w przypadku tradycyjnych systemów odwróconego przepływu powietrza, w których cząstki stałe mogą spaść i osiąść na zewnątrz filtra wstępnego, co stwarza zagrożenie dla zdrowia przy wymianie filtra. Filtry BOFA HEPA są testowane pod kątem filtrowania 99,997% przy 0,3 mikrona.
Image
Image

Filtry chemiczno-gazowe

Zaawansowane filtry węglowe BOFA zapewniają bezpieczne wychwytywanie i usuwanie niebezpiecznych oparów, a konkretne rodzaje węgla są starannie dopasowane do zastosowań przemysłowych.
Zanieczyszczone powietrze pozostaje w kontakcie ze złożem węgla tak długo, aż ​​żadne zanieczyszczenia ani zapachy nie są już emitowane. Projekty naszych produktów uwzględniają równowagę między prędkością przepływu powietrza a rodzajem, głębokością i powierzchnią użytego węgla.
Nasze filtry zostały opracowane do wychwytywania wszystkich zanieczyszczeń i zapachów, eliminując ryzyko obejścia i / lub tunelowania.

Zaawansowana technologia filtra węglowego (ACF)
Łączone filtry BOFA są kombinacją filtra HEPA i filtra chemiczno-gazowego połączonych razem, aby stworzyć bardziej kompaktowe, tańsze i skuteczniejsze rozwiązanie. Ta metoda filtrowania obejmuje większość produktów BOFA, tworząc bezpieczniejszy i czystszy system.

Filtr wstępny DeepPleat TRIO

Zanieczyszczone powietrze przedostaje się do zwężonego wlotu przed przejściem przez media filtracyjne. Zachowana wysoka prędkość przenosi cięższe cząstki poprzez siłę dośrodkową, aby przesunąć się na zewnątrz zakrzywionej ścieżki, gdzie stykają się ze stalowym zwojem i zostają zatrzymane.
Szereg szczelin / otworów w płycie przewijania powoduje oddzielenie cząstek stałych od strumienia powietrza i osadzanie się ich w komorze odpływowej w podstawie.
Image